Mládež SDH Dolínek

Hasičský kroužek měl v Dolínku dlouholetou tradici. Teď už mohu s radostí říct, že opět má. Po mnoha letech fungování činnost kroužku kolem roku 2003 zanikla a až do roku 2009 to vypadalo, že tomu tak bude i nadále. Avšak jak členové stárli a čas ubíhal, zjistilo se že nejmladšímu členu jsou dvě desetiletí a je nejvyšší čas s činností kroužku opět něco udělat, aby po nás měl kdo převzít znalosti a činnosti jako takovou a časem i on sám mohl to samé předat dalším a tím zajistit další mnohaleté fungování Dolínského sboru.

A tak se nám v roce 2009 do hasičárny vrátila myšlenka opětovného založení zaniklého hasičského kroužku. V listopadu 2009 se 4 z nás odhodlali absolvovat školení vedoucích družstev mladých hasičů, potřebné pro vedení kroužku a na podzim roku 2010 jsme se konečně odhodlali uspořádat v místní základní škole nábor, který měl za výsledek úctihodných 22 přihlášených dětí . Dohodnuli se pravidelně čtvrteční schůže, kterých děti hrají různé hry, seznamují se se základy hasičských dovedností a připravují se na své první závody, jako například již absolvovaný Mukařovský uzel, ale i na další sportovní činnosti nebo hry v přírodě. Do dnešního dne sice několik dětí kroužek bohužel opustilo, avšak našlo se i pár nových zájemců. Tím si náš vcelku vysoký stav dětí držíme, za což jsme samozřejmě rádi. Doufáme, že se děti nadále budou rády chodit vzdělávat v hasičských dovednostech a to nejen další měsíce ale i léta, aby jednou jako my mohli předat své znalosti dalším.

Hasiči Dolínek

nám. Vítězslava Hálka